طراحی بروشور

یک سند چاپی متشکل از یک صفحه ی تا شده است و عمدتا برای اهداف تبلیغاتی استفاده می شود. بروشور یک کتاب یا مجله ی باریک و کوچک است که تعداد زیادی تصویر و اطلاعات درباره ی یک محصول، مکان، و غیره دارد.

بروشور چییست؟
یک سند چاپی متشکل از یک صفحه ی تا شده است و عمدتا برای اهداف تبلیغاتی استفاده می شود. بروشور یک کتاب یا مجله ی باریک و کوچک است که تعداد زیادی تصویر و اطلاعات درباره ی یک محصول، مکان، و غیره دارد. عمدتا از یک برگه یا سه برگه تشکیل شده تا بتوان آن را در مناطق گوناگون به راحتی توزیع کرد. بروشور باید بسیار جذاب باشد تا مردم حداقل یک نگاه مختصر به آن بیاندازند. امروزه الگو ها، طرح ها، و انواع مختلفی از بروشورها موجود است؛ از جمله بروشورهای طرح مجله، بروشورهای سه بار تا شده، و یا بروشورهای پست کارتی.


کاتولوگ چیست؟
یک فهرست از محصولات در حال فروش یا خدمات به همراه توضیحات و قیمت آن ها به صورت یک سند چاپی، یا سند الکترونیکی ( ای-کاتالوگ ) بر روی اینترنت یا بر روی سی دی، دی وی دی، وغیره است. کاتالوگ یک سند یا یک کتاب شامل فهرست شماره گذاری شده ای از اسامی، وسایل، و یا کتاب هاست. هدف از تهیه ی کاتالوگ فقط فروش محصول به مشتری است. اطلاعات بسیار ساده ای درباره ی یک محصول مشخص دارد که در یک تا دو خط جمع آوری شده اند.
تفاوت بروشور وکاتالوگ
کاتالوگ ها و بروشورها معمولا یکی فرض می شوند و عده کمی هستند که به تفاوت این دو از هم قائل باشند. کاتالوگ ها حاوی اطلاعات جامع و کامل و کلی در مورد محصولات یا خدمات یک کمپانی می باشند و برای خریدار یا توزیع کننده عمده، طراحی و چاپ می گردند. اما بروشورها حاوی اطلاعات جزئی تری از یک یا یک سری محصول هستند که برای مصرف کننده تهیه و چاپ می گردند.

بروشورها ارزانتر از کاتالوگ ها هستند و طراحی و چاپ آنها با تیراژ بالاتری نسبت به کاتالوگ ها انجام میشود. گرم کاغذ بروشورها از کاتالوگ ها کمتر است و در کاغذهای نازک تری نسبت به کاتالوگ ها چاپ می شوند.

اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم، بروشورها درهر سایزی چاپ می شوند اما کاتالوگ ها با آنکه استاندارد مشخصی در این زمینه وجود ندارد ، معمولا در کاغذهای A4 و A5 چاپ می شوند.
انواع کاتالوگ یا بروشور
بنا بر سایز و شکل صفحات، بروشور یا کاتالوگ ها انواع مختلفی دارند. متداول ترین آنها عبارتند از:

دو لت (دو برگی)
دو لت بهترین روش برای تبلیغ کار و فعالیت تجاری شماست، چون خواندن مطالب آن آسان تر و زمانی که صرف خواندن آن ها می شود کمتر است. بروشور یا کاتالوگ های دولت به دلیل اینکه قابلیت خواندن و حمل بهتر و آسان تری دارند در رقابت های تجاری نقش حیاتی تری ایفا می کنند.

سه لت (سه برگی)
طراحی سه لت یکی از متداول ترین شکل های طراحی گرافیک بروشور یا کاتالوگ است که هیچ گاه نمی توان اهمیت آن را انکار کرد. مهم ترین ویژگی این نوع این است که فضای زیادی برای ارائه اطلاعات در آن وجود دارد. این نوع اغلب به عنوان آگهی های تبلیغاتی موثر مورد استفاده قرار می گیرد.


ضمیمه (Gate-fold)
بروشور یا کاتالوگ هایGate-fold یکی از ابزارهای مهم و تاثیر گذار در بازاریابی است که اگر به شیوه مناسب مورد استفاده قرار گیرد نتایج چشم گیر و قابل توجهی به دنبال خواهد داشت. اگرچه هزینه چاپ این نوع بیشتر از چاپ انواع معمولی است، اما در نوع خود منحصر به فرد و مدرن است.


Z-fold
بروشور یا کاتالوگ های Z-fold اغلب به عنوان بروشورهای سه لت مورد استفاده قرار می گیرند، چون مانند نوع سه لت دارای سه تا یا لایه هستند. این نوع شامل 6 پنل هستند که یکی از آن ها پنل رویی و یکی پنل پشتی به شمار می آید. این گونه بروشور یا کاتالوگ اغلب برای ارائه اطلاعات محصول و جزییات کمپانی مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل اینکه قیمت این نوع با قیمت سه لت برابر است استفاده از آنها رایج تر می باشد.
استاندارد های بروشور
پمفلت(pamphelet) : نشریه ای غیر اداری و مستقل است که در اندازه کوچک و معمولا با جلدی از جنس کاغذ استفاده شده برای چاپ متن، تولید می شود. صفحات آن به هم دوخته شده ولی صحافی نشده است. درمورد تعداد صفحات آن در منابع مختلف اتفاق نظر وجود ندارد، ولی براساس تعریف یونسكو این نشریه باید بدون در نظر گرفتن جلد حداقل 5 و حداکثر 48 صفحه داشته باشد.
بروشور: (Brochure) بروشور یک نوع پمفلت است که بیشتر با هدف ترویج یا تبلیغ یک موضوع یا کالای تجاری تهیه می شود و از طریق پست و یا به صورت مستقیم به دست مخاطب می رسد. معمولا در قالب یک یا چند صفحه ساده یا تا خورده و حاوی عكسهای رنگی، طرحها و اشكال متنوع با کیفیت بالا به چاپ می رسد.
لیفلت (Leaflet) : نوعی پمفلت کوچک به حساب می آید که از آن به فراوانی استفاده می شود. نشریه ای 2 تا 4 صفحه ای است، صفحات آن به هم دوخته نشده و معموال صفحات آن به صورت تا شده می باشد.
هدف از تولید و انتشار بروشور عبارت است از:
1- اطلاع رسانی سریع برای گروه های هدف محدود
2- آموزش یک موضوع کوتاه و به نحوی سریع
3- ترویج یک موضوع خاص برای گروه های خاص
در واقع بروشور این سه وظیفه اصلی را بردوش دارد:
1- معرفی
2- ایجاد سوال
3- پاسخگویی سوالات مخاطبان
دادن آگاهی های لازم وضروری به مخاطبان است که ضمن معرفی کالا وخدمات, نقش و هدف تبلیغ هم دارد که باعث تصمیم گیری می شود.
آگاهی و اطلاع حاصل کردن از وجود موسسات, سازمان ها و تولیدات وخدمات آن ها, آشنایی با احزاب, نهادها, جمعیت ها وفعالیت های آنها, میزان تحولات اجتماعی, سیاسی وتکنولوژیکی و نوع زندگی را برای مخاطب روشن می کنند و در انجام فعالیت ها وتصمیم گیری ها کمک می کنند. چاپ بروشور همراه با اطلاعاتی که در روزنامه ها ومجله ها موجود است ممکن نیست ولی شباهتی با هم دارند که به شیوه ای مرغوب تر, بهتر ولوکس تر از نظر کاغذ, مقوا وچاپ ارائه می شوند.
اگر از این کالای تبلیغاتی و اطلاع رسانی به خوبی استفاده شود وشاخصه های لازم در ارتباط تصویری در آن در نظر گرفته شود اثر تبلیغاتی و تاثیر آن می تواند بسیار زیاد باشد و در انتخاب و تغییر سلیقه مخاطب نقش بسیار زیادی داشته باشد.

طراحی وبسایت

طراحی وبسایت

وبسایت یا تارنما به مجوعه ای از فایل های مختلف مثل متن ، عکس، فیلم، و ... میباشد که توسط طراحی وب و برنامه نویس طراحی و برنامه نویسی شده است و این فایل ها بر روی هاست قرار میگیرد...

برای جزئیات بیشتر کلیک نمایید

سفارش طراحی وب سایت

سفارش طراحی وب سایت

شما میتوانید برای داشتن یک وبسایت برای شرکت یا مجموعه خود هم اکنون سفارش وبسایت را بصورت آنلاین بدهید، همکاران ما بعد از بررسی به شما تماس خواهند گرفت

برای جزئیات بیشتر کلیک نمایید

نمونه کار ها

نمونه کار ها

مجموعه ما با بیش از 12 سال سابقه کاری با مجموعه ها و شرکت های مختلفی همکاری داشته است، شما میتوانید نمونه کار های وبسایت ما را ببینید، نمونه کارهای ما بهترین روش تبلیغات ما خواهد بود

برای جزئیات بیشتر کلیک نمایید

طراحی گرافیک

طراحی گرافیک

یکی از اصول تبلیغات یک طراحی گرافیک خوب میباشد، در نتیجه همیشه یک طرح خوب باعث پیشرفت و دیده شدن بهتر در بازار بزرگ رقابتی خواهد بود

برای جزئیات بیشتر کلیک نمایید

دعوت به همکاری

دعوت به همکاری

مجموعه کانون آگهی و تبلیغات کانون آگهی و تبلیغات ونوشه همواره از شما دعوت مینماید در صورتی که میتوانید در مجموعه ما فعالیت کنید درخواست خود را بصورت آنلاین برای ما ارسال نمایید

برای جزئیات بیشتر کلیک نمایید

درباره ما

درباره ما

تیم کانون آگهی و تبلیغات ونوشه از سال 1384 در زمینه تبلیغات و طراحی وب فعالیت دارد.و با بیش از یک دهه تجربه آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیزمان میباشد

برای جزئیات بیشتر کلیک نمایید